pl en

Współpraca z rodzicami

Collegium nieustająco podkreśla rolę rodziców w wychowaniu swoich uczniów i spodziewa się, że każdy rodzic będzie czynnym partnerem szkoły w procesie edukacji i rozwoju dziewcząt i chłopców.

Regularny kontakt z rodzicami odbywa się na dwa sposoby:

Ogólny – przez cotygodniowy informator e-mailowy adresowany do wszystkich rodziców (informacje o sprawach bieżących, plany, ważne daty, zdjęcia z tygodnia itp.).

Indywidualny – osobą kontaktującą się z rodzicami jest tutor ucznia w sprawach codziennych lub administracyjnych (np. w celu potwierdzenia zgody na udział w zajęciach). Rektor kontaktuje się w sprawach większej wagi. Wyjazdy na weekendy i powroty z domu są dodatkową okazją do spotkań członków kadry z rodzicami, którzy osobiście odbierają i przywożą swoje pociechy w wyznaczonym terminie.

Rodzice wraz z rodzinami zapraszani są do spędzania całego dnia w Lenartowicach. Okazją do tego są:

Sobotnie spotkania z rodzicami, podczas których informujemy o postępach w nauce, zachowaniu i wychowaniu uczniów. Mają one charakter indywidualny i zgodnie z planem odbywają się trzykrotnie w ciągu roku szkolnego. Popołudnie jest także okazją do nieformalnych spotkań z kadrą, tworzenia więzi między rodzicami, korzystania z uroków pałacu i zdolności tutejszych kucharzy. Wyjątkowe usytuowanie kampusu, kontakt z naturą i wszechobecny spokój stwarzają doskonałe warunki nie tylko do nauki dla dziewcząt i chłopców, ale i do wypoczynku ich najbliższych.

Koncerty kończące każdy trymestr, na które zapraszane są całe rodziny oraz specjalni goście. Te wydarzenia mają na celu świętowanie sukcesów i osiągnięć uczniów podczas zakończonej części roku szkolnego.


Societas Leonardina


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij