pl en

Kampus i pensjonat

Pałac Lenartowice – siedziba Collegium Leonardinum – to komfortowa, piękna i bezpieczna przestrzeń do nauki oraz rozwoju. W pałacu znajdują się sala wykładowa i warsztatowa, pokoje do tutoriali, biblioteka, jadalnia dla społeczności Collegium i kameralne SPA. Przy kompleksie pałacowym zachował się również ponad 200 – letni, niemal czterohektarowy park z dwoma stawami.

Same Lenartowice to miejscowość z ponad 600-letnią historią. Kampus osadzony jest w zespole parkowo-pałacowym z początku XIX wieku, na terenie wcześniejszego majątku, który swoje początki miał jeszcze w średniowieczu. Pałac wzniesiony został w stylu neoklasycystycznym a 10 lat temu za sprawą obecnego właściciela przeszedł  gruntowną renowację pod okiem konserwatora zabytków.  

Dwa powodowy zdecydowały o tym, że Lenartowice to idealne miejsce na osadzenie kampusu. Pierwszy to bliskość Wrocławia jako ważnego ośrodka gospodarczego, stanowiącego zaplecze kulturalno-edukacyjne dla naszego programu akademickiego. Rangę tego ośrodka podkreśla zdobyta w 2018 roku międzynarodowa nagroda European Best Destination.

Chcemy by nasza edukacja nie tylko myślowo ale i praktycznie wychodziła poza mury Collegium. Metodologia nauczania zakłada wiele warsztatów terenowych i wizyt studyjnych, zdobywanie wiedzy przez doświadczenie, wyrabianie własnych opinii, uczenie samodzielności.

Drugi równoważny atut to położenie wśród dolnośląskich lasów, w otoczeniu praktycznie niezmienionej przyrody – dzięki oddalonym o niespełna kilometr zakolom Odry, które to od wieków chronią piękno tego miejsca.

Wspólnie z uczniami i w oparciu o ich pasje będziemy tworzyć i rozwijać to miejsce, aby stało się dla nich czymś więcej niż szkołą, ich drugim domem. Korzystanie z dobrodziejstw Lenartowic, inspirowanie się otoczeniem i ludźmi tworzącymi społeczność Collegium, czy wreszcie rodzące się przyjaźnie, to dla dziewcząt i chłopców gwarancja równowagi i wewnętrznej siły oraz wspólne budowanie fundamentów pod ich bezpieczną przyszłość.


Na czym polega najlepsza edukacja w 21. wieku?


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij