pl en

Dzień z życia Collegium

Rozpoczynamy wspólnym śniadaniem.

  • Dzień podzielony jest na trzy części: część lekcyjną, w czasie której dominuje „input od nauczyciela”, swobodniejszą część pracy własnej, podczas której uczennice same decydują o tempie i treści uczenia się (tutoring), oraz luźniejszą popołudniową, kiedy rozwijają własne zainteresowania.
  • Lekcje są prowadzone przy otwartych drzwiach. Inni nauczyciele są zapraszani do brania udziału w lekcjach jako (niezapowiedziani) słuchacze lub asystenci.
  • Lekcje są interaktywne, aby podczas ich trwania odbywał się efektywny proces nauki. Priorytetem jest zindywidualizowanie procesu nauczania, dostosowanie go do potrzeb i możliwości każdej z uczennic. Po lekcjach dziewczęta otrzymują pracę własną, którą wykonują samodzielnie po podwieczorku. Po południu odbywają się również zajęcia dodatkowe (wybieralne), ćwiczenia gry na instrumencie oraz zajęcia sportowe.
  • Ofertę zajęć dodatkowych wzbogacają talenty i umiejętności osób już pracujących w Collegium oraz samych uczennic. Domowe wypieki, prowadzenie ogrodu, nauka o chmurach i prognozowanie pogody, warsztaty ceramiczne, brydż towarzyski oraz wiele innych, mogą okazać się popularnymi zajęciami oferowanymi przez praktyków lub pasjonatów.
  • Każda uczennica powinna ułożyć (z pomocą tutora i za zgodą rodziców) swój własny tygodniowy plan zajęć, obowiązujący przez minimum pół trymestru. Wraz z tutorem powinna regularnie go rewidować tak, żeby był jak najbardziej realny i efektywny, czyli dopasowany do jej potrzeb i możliwości.
  • W czasie typowego dnia szkoły lekcje trwają 50 minut. Podczas dłuższych przerw (porannej i popołudniowej) uczennice mają dostęp do ciepłych i zimnych napojów oraz lekkiego jedzenia.
  • W czwartki kolacja ma bardziej uroczysty charakter, zapraszani są na nią goście specjalni. Raz w miesiącu zaplanowane są Wykłady Mistrzowskie.

DZIEŃ SZKOLNY – PROGRAM

en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij