pl en

Model edukacyjny

Collegium Leonardinum opiera swoje podejście do rozwoju na czterech filarach, które zdefiniowaliśmy w trakcie naszego dziesięcioletniego doświadczenia edukacyjnego:

  • doskonałości akademickiej
  • rozwoju charakteru
  • spersonalizowaniu podejścia
  • oraz wspólnocie zbudowanej na wsparciu i przyjaźni.

Podobnie jak na najlepszych europejskich uniwersytetach, takich jak Oksford i Cambridge, kluczowym elementem kształcenia w Collegium Leonardinum jest tutoring. To czerpiąca z tradycji relacji mistrz – uczeń metoda indywidualnej opieki nad uczniem. Dzięki integralnemu spojrzeniu na rozwój człowieka oraz nowoczesnym narzędziom, ten system pozwala na pełny rozwój potencjału podopiecznego.

Collegium odchodzi od praktyki profilowania klas, w ten sposób daje swoim uczniom dużo więcej czasu na rozpoznanie swoich talentów i osobistych preferencji. A gdy podopieczni je określą i podejmą decyzje co do wyboru przedmiotów maturalnych, będą już dysponowali narzędziami umożliwiającymi w sposób zorganizowany i przemyślany sprawne pogłębianie wiedzy.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu i sukcesach członków zarządu i kadry, jesteśmy przekonani, że najbardziej efektywnym sposobem zdobywania wiedzy w każdym wieku jest działanie zbudowane na chęci dociekania PRAWDY, rozwijania DOBRA i budowania PIĘKNA w oparciu o motywację wewnętrzną, którą posiada każdy człowiek. Dbanie o rozwijanie tej motywacji jest jednym z podstawowych zadań nauczycieli przedmiotów i każdego członka kadry pedagogicznej.

Collegium Leonardinum realizuje podstawę programową określoną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, ale oferuje znacznie więcej. Collegium – jako szkoła z pensjonatem typu “boarding school” – pragnie oferować młodym ludziom szansę rozwoju tej części osobowości, która być może nie byłaby dla nich możliwa do odkrycia wśród osób i w otoczeniu znającym ich od zawsze. Daje uczniowi w niełatwym czasie dojrzewania wielką szansę przemyślenia swojego miejsca w świecie i stworzenia siebie jeszcze raz od początku, bez poprzednich błędów, dziecięcych nawyków czy zahamowań. Daje również możliwość zestawienia utartych przekonań na temat własnej osoby z nowymi realiami i odnalezienia się w innym, wciąż przyjaznym i bezpiecznym, ale zupełnie różnym położeniu, jako ktoś prawdziwszy, lepszy i piękniejszy.

Pod czujnym okiem oddanych, zawsze obecnych wychowawców i wśród podobnych do siebie dziewcząt i chłopców, którzy mają szansę stać się przyjaciółmi na całe życie, uczniowie Collegium nie tylko zdobywają wiedzę i wykształcenie, ale również poznają siebie, kształtują swój charakter oraz osobowość.


Tutoring w teorii i praktyce.


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody