pl en

Idea partnerstwa

Rolą Collegium Leonardinum jest zapewnienie uczniom twórczego środowiska do rozwoju, dlatego jednym z założeń programu nauczania jest wykraczanie naszej edukacji poza ramy szkoły. Przygotowanie młodych ludzi na to co oferuje im świat, to doświadczanie przez nie w realny sposób możliwości, które się przed nimi otwierają. Tak zrodziła się idea partnerstwa, która wprowadza więcej niż okazjonalne kontakty z ważnymi instytucjami naukowymi, organizacjami kulturalnymi czy samorządowymi.

Partnerstwo jako relacja, w której obie strony czerpnią wspólne korzyści, daje możliwość nie tylko wzajemnego poznania, ale przede wszystkim osobistego zaangażowania się we wspólne inicjatywy. Dzięki takim projektom dziewczęta i chłopcy doświadczają jak ich działanie przekuwa się na efekt. Razem z partnerami otwieramy przed nimi nieznane wcześniej możliwości, uczymy je rozumieć, że mają wpływ na rzeczywistość i poszerzamy ich horyzonty. Nasi partnerzy to również skarbnica wiedzy,  źródło doskonałych wzorców i inspiracji, dlatego ich obecność zaplanowana jest także na seminariach i w Wykładach Mistrzowskich.

ZOSTAŃ PARTNEREM

„Stań się częścią Collegium” to hasło, które kierujemy do naszych uczniów, ich rodzin ale i wszelkich instytucji, które tak jak my, już w młodym człowieku dostrzegają iskrzący się potencjał i wspólnie z nami pragną go rozpalać. Bo w każdym z nas jest piękno, którego odkrycie sprawia, że dowiadujemy się prawdy o nas samych. Z kolei ta prawda czyni nas dobrymi ludźmi i im wcześniej się tego o sobie dowiemy, tym więcej możemy zaoferować światu.

DOBRO/bonum            PRAWDA/verum             PIĘKNO/pulchrum


Akademia Europaea

Centrum Historii Zajezdnia


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij