pl en

Centrum Historii Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia to nowoczesne i interaktywne muzeum, otwarte w 2016 roku, w dawnej zajezdni tramwajowej z końca XIX wieku. To efekt starań działającego od 2007 roku Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, który dokumentuje i popularyzuje wiedzę o powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. To miłośnicy historii, którzy pragnąć ocalić ważne momenty doświadczenia historycznego, oddali głos ludziom, którzy ponad 60 lat temu przybyli do zachodniej Polski i zapoczątkowali tożsamość tych ziem. Główną ekspozycję muzeum stanowi wystawa Wrocław 1945-2016, która opowiada jak miasto i jego mieszkańcy podnosili się po II wojnie światowej i stawiali czoła wyzwaniom kolejnych dekad. To historia podana z pasją, w sposób czytelny dla każdego odbiorcy i niezwykła lekcja dla kolejnych pokoleń.

Autor zdjęcia: Marcin Jędrzejczak

Centrum tworzą młodzi ludzie, którzy inicjują, prowadzą i wspierają liczne projekty badawcze, edukacyjne, szkoleniowe, kulturalne oraz rozwojowe. Ośrodek prowadzi działalność edukacyjną służącą szacunkowi dla prawdy historycznej, będącej fundamentem sprawiedliwego ładu międzynarodowego i pokojowych stosunków między narodami.

Centrum Historii Zajezdnia


Idea partnerstwa


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij