pl en

Academia Europaea

Academia Europaea zrzesza światowych naukowców i uczonych ze wszystkich dyscyplin, którzy są ekspertami i liderami w swoich dziedzinach tematycznych. To międzynarodowe, pozarządowe stowarzyszenie założone w 1988 roku, skupiające blisko 3500 członków, w tym laureatów Nagrody Nobla i wielu innych prestiżowych nagród.

Biuro Academia Europaea dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej ma na celu wspieranie naukowców, nawiązywanie i umacnianie relacji między zagranicznymi i lokalnymi badaczami, a także mobilizowanie i umiędzynarodowienie lokalnych instytucji naukowych. Udziela niezależne i bezstronne porady instytucjom europejskim, rządom i agencjom międzynarodowym w sprawach dotyczących nauki, stypendiów i życia akademickiego w Europie, wszędzie tam, gdzie jest to właściwe ze względu na swoją wiedzę specjalistyczną. Akademia zachęca do osiągania najwyższych możliwych standardów w zakresie badań i edukacji. Promuje lepsze zrozumienia przez ogół społeczeństwa korzyści płynących z wiedzy i nauki, które mają wpływ jego jakość życia i poziom życia.


Akademia Europaea Wrocław Knowledge Hub

Akademia Europaea


Na zdjęciu kierujący Wrocławskim Centrum Wiedzy Prof. Arkadiusz Wójs z Rektorem Collegium Leonardinum Piotrem Czekierdą.

Idea partnerstwa


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody