pl en

Egzamin ósmoklasisty – autorski program przygotowujący

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy, poważny sprawdzian, który spędza sen z powiek młodzieży. Co więcej, to stresujący moment, który dodatkowo wiąże się z podejmowaniem ważnych decyzji dotyczących dalszej nauki. W odpowiedzi na potrzeby ósmoklasistów, związane z egzaminem końcowym, Collegium Leonardinum zaprasza dziewczęta i chłopców oraz ich najbliższych do udziału w nieprzeciętnym programie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty – Exam Preparation Program.

Zapisz się już teraz

  Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Collegium Leonardinum Edukacja Sp. z o.o. z siedzibą w Lenartowicach, Lenartowice 29 (55-330 Lenartowice). Twoje dane przetwarzane będą wyłącznie w celu umówienia spotkania zgodnie z prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez administratora. W przypadku wyrażenia powyższych zgód, dane będą wykorzystywane również do przesyłania informacji handlowych i/lub prowadzenia działań marketingowych. Pełne informacje o danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  Powyższe dobrowolne zgody można wycofać w każdym czasie klikając w link „wypisz się”, który znajduje się w przesyłanych do Ciebie komunikatach marketingowych, bądź wysłać informację o wycofaniu zgody na adres e-mail: collegium@leonardinum.edu.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na czynności realizowane przed jej wycofaniem.

  Czym jest program przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty – Exam Preparation Program?

  Jest to cykl spotkań i zajęć, podczas których ósmoklasiści – bohaterowie naszej inicjatywy, nawiążą inspirujące relacje z prowadzącymi. Wsparcie prowadzących tutorów pomoże spokojnie podejść do egzaminu ósmoklasisty i zdać go z zamierzonymi wynikami. Nie jest to typowy kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty ani pospolite szkolenie pt. „Jak zdać egzamin ósmoklasisty?”. Ponadto Exam Preparation Program nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi lekcjami ani despotycznymi metodami nauczania. Odbiega od klasycznej szkoły na rzecz tutoringu oksfordzkiego.

  Co to jest tutoring oksfordzki?

  Tutoring oksfordzki to droga do rozpoznania i rozwinięcia potencjału podopiecznych oraz wykorzystania ich talentów do ukształtowania charakteru nastawionego na zdobywanie odpowiedzi. Niecodzienna metoda opierająca się na indywidualnej i budującej relacji uczeń – mistrz. Poprzez profesjonalną opiekę mistrza – tutora nad podopiecznym, aktywizujemy młodych ludzi, pomagamy im w przekładaniu ich mocnych stron na efektywne sposoby uczenia się. W ósmej klasie rozpoznane talenty wykorzystujemy zwłaszcza do najlepszego przygotowania do egzaminu ósmoklasisty oraz zaplanowania dalszej ścieżki rozwoju.

  Cele programu. Przygotuj się z nami na egzamin ósmoklasisty.

  Naszym celem jest dobry wynik z egzaminu ósmoklasisty, ale także spokój, opanowanie, pewność siebie i rozwój naszych dzieci. Celem uczestników programu jest dobry wynik z egzaminu oraz podjęcie dalszych, trafnych decyzji związanych z edukacją w szkole średniej. W atmosferze przyjaźni i wspólnego szacunku chcemy towarzyszyć uczniom ósmej klasy, aż do dnia egzaminu ósmoklasisty 2022!

  Egzamin ósmoklasisty – wątpliwości. Kilka słów do uczniów.

  Denerwujecie się tym egzaminem – to zupełnie normalne, nawet wśród najlepszych. Ciężko się zabrać za przygotowania, bo tak dużo pytań i wątpliwości. Zastanawiacie się:

  • co najlepiej powtórzyć na egzamin ósmoklasisty?
  • od czego zacząć, a co powtarzać tuż przed egzaminem?
  • z jakich lektur najlepiej się przygotować?
  • jakie są wymagania na egzamin ósmoklasisty?
  • jak dokładnie wygląda egzamin na koniec ósmej klasy?
  • jak liczone są punkty i kto ocenia testy?
  • czy warto przyjąć jakąś taktykę?
  • co się stanie, jeśli dobrze pójdzie mi egzamin ósmoklasisty z polskiego, a zupełnie nie poradzę sobie z matematyką?
  • jak wynik z egzaminu ósmoklasisty przełoży się na wybór szkoły średniej?

  A na koniec jeszcze martwicie się o to:

  • jaki obowiązuje strój na egzamin ósmoklasisty?
  • co mogę wziąć ze sobą na egzamin?
  • co, jeśli będę musiał wyjść z sali egzaminacyjnej?

  U nas zaopiekują się Wami świetnie przygotowani prowadzący, którzy znają odpowiedzi na te wszystkie pytania, znają cały zakres programu i wymagania do egzaminu ósmoklasisty. Dlatego:

  • rozwieją wszelkie wątpliwości,
  • przygotują do zdania egzaminu ósmoklasisty bez nerwów i stresu,
  • nauczą Was argumentowania,
  • rozwiążą z Wami zadania otwarte i zamknięte,
  • omówią lektury.

  Umówcie się do nas na spotkanie wraz z najbliższymi. Poznamy się, porozmawiamy, pomożemy podjąć decyzje i zaplanować przygotowania. Spotkanie jest zupełnie niezobowiązujące. Jesteśmy tu dla Was – warto porozmawiać!

  Aby ułatwić Wam pierwszy krok – przygotowaliśmy dla Was krótki folder, dzięki któremu lepiej zrozumiecie, na czym polega nasza inicjatywa i co zyskacie dzięki udziałowi w naszym programie.

  Pobierz folder dla ósmoklasisty

  Pomożemy Wam w rozpoznaniu Waszych predyspozycji, przełożymy to na spersonalizowaną strategię
  I WSPÓLNIE ZDAMY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z ZAPLANOWANYM WYNIKIEM!

  Kiedy, gdzie, z jakich przedmiotów – sprawy organizacyjne.

  Proponujemy szereg zajęć i sesji, które potrwają od grudnia 2021, aż do dnia egzaminu ósmoklasisty 2022. Część zajęć będzie organizowana w małych, kilkuosobowych grupach, a część indywidualnie z nauczycielami. Wszystko na terenie Wrocławia. Przygotujemy ósmoklasistów na egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wszelkie zajęcia będą odbywały się w tygodniu, w godzinach popołudniowych lub w soboty we wcześniejszych porach, stacjonarnie lub zdalnie – mamy kilka wariantów.

  Nasz pomysł na opiekę nad ósmoklasistami jest ukierunkowany na indywidualne podejście. W sprawach organizacyjnych także postaramy się znaleźć odpowiedź na Państwa potrzeby. Oczywiście stworzyliśmy pewne ramy programowe cyklu treningów i zajęć, ale zostawiamy sobie pewną rezerwę organizacyjną.

  Więcej wyjaśnień i szczegółów organizacyjnych oraz założenia programu przygotowującego metodą tutoringu oksfordzkiego znajdziecie Państwo w naszym przewodniku po programie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty. Zachęcamy do pobrania dokumentu.

  Pobierz przewodnik

  Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
  Decydując się na zapisanie swoich pociech do naszego programu, zapewnicie im najlepsze wsparcie przed egzaminem. Udział w programie poza pewnym wynikiem z egzaminu ósmoklasisty, otworzy przed nimi możliwości, zapewni rozwijające znajomości z rówieśnikami i prowadzącymi, a przede wszystkim zdecydowanie ułatwi podejmowanie właściwych i konstruktywnych decyzji w tym przełomowym momencie ich życia.

  Zdajemy sobie sprawę, że Państwo także mają wiele pytań i wątpliwości, dlatego gorąco zachęcamy do wspólnego spotkania, na którym wszystko wyjaśnimy i które ułatwi dokonywanie dalszych wyborów.

  Zespół Collegium Leonardinum

  Umów się na spotkanie → tel. 790 336 136

  en pl
  Zadzwoń Powrót na górę stronę
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
  Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody