pl en

Powitanie Rektora

Szanowni Państwo,

czerpiąc inspirację z bogatej polskiej i europejskiej tradycji edukacji, Collegium Leonardinum stawia sobie za zadanie motywowania swoich uczniów do tworzenia dobra, szukania prawdy i rozpoznawania piękna w swoim życiu w każdych okolicznościach. Pragniemy wychować dziewczęta i chłopców na osoby ciekawe świata, otwartych, szczodrych i wrażliwych na potrzeby innych, a także w pełni świadomych swojej wartości. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie tego, co ponadczasowe pozwoli im nie zgubić się w dynamicznej rzeczywistości współczesnego świata i twórczo na niego wpływać.

Obietnica, jaką Collegium Leonardinum składa swoim uczniom i ich rodzinom, wykracza poza świetne przygotowanie do matury i starania o studia na wymarzonej uczelni w Polsce lub za granicą.

Dzięki intensywnemu, bogatemu programowi zajęć, pozytywnemu formowaniu charakteru oraz porywającemu doświadczeniu tutoringu, uczniowie Collegium będą mogli realizować swój osobisty potencjał i talenty tam, gdzie poprowadzą ich rozum, serce i wola: w nauce, biznesie, administracji rządowej, mediach, kulturze, poświęcając się pracy w domu lub łącząc różne role. Liceum jest miejscem rozwijania pasji oraz ćwiczenia wytrwałości w ich realizacji.

DLACZEGO SZKOŁA Z PENSJONATEM?

Szkoła z pensjonatem nie jest w tradycji polskiej tematem nowym. W Collegium Leonardinum wracamy do zwyczaju istniejącego w naszym kraju przed II wojną światową, chcąc wskrzesić zalety tego rozwiązania i rozwinąć w nowoczesny sposób w Lenartowicach. Dzięki temu oferujemy młodym ludziom szansę rozwoju tej części osobowości, która być może nie byłaby dla nich możliwa do odkrycia wśród osób i w otoczeniu znającym ich od zawsze. Pod czujnym okiem oddanych, zawsze obecnych wychowawców i wśród podobnych do siebie dziewcząt i chłopców, uczniowie nie tylko zdobędą wiedzę i wykształcenie, ale również poznają siebie, ukształtują swój charakter oraz osobowość.

Collegium Leonardinum rozpoczyna swoją działalność 1 września 2022 roku. Pragnąc zapewnić najwyższą jakość nauczania w pierwszym roczniku oferujemy tylko 20 miejsc. Tylko raz można dołączyć do wyjątkowego grona rodzin założycielskich i wspólnie tworzyć unikalne miejsce na edukacyjnej mapie Polski i świata.

Zapraszam do osobistego kontaktu

Piotr Czekierda
Rektor Collegium Leonardinum


Umów się na indywidualne spotkanie

Na czym polega najlepsza edukacja w 21. wieku? – zobacz nasz film


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij