pl en

Nasza historia

Collegium Leonardinum czerpie z dziesięcioletniego doświadczenia Collegium Wratislaviense – wiodącego w Polsce ośrodka edukacji spersonalizowanej. Nasze unikalne doświadczenia w zakresie edukacji, tutoringu akademickiego, rozwojowego, mentoringu oraz przywództwa osobistego pozwalają nam odpowiedzialnie budować szkołę marzeń –

Collegium Leonardinum, elitarne Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące.

Collegium Wratislawiense – podmiot prowadzący Collegium Leonardinum, od 2010 roku realizuje autorskie programy rozwojowe uzyskujące wysokie noty od absolwentów, których liczba przekroczyła już 4000 osób oraz zatrudniających ich instytucji. Jakość Collegium i dążenie do doskonałości w tym, co robimy, pozwoliły nam stać się partnerem wiodących instytucji, m.in. Polskiej Akademii Nauk, Komisji Fulbrighta, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Nasza książka o tutoringu wydana i wznawiana przez międzynarodowe Wydawnictwo Wolters Kluwer, uznawana jest za kluczową pozycję opisującą założenia i dobre praktyki tej metody, wywodzącej się z tradycji uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge.

Szczególnym doświadczeniem Collegium Wratislaviense był kilkuletni Program Tutor dedykowany nastoletnim dzieciom wybitnych przedstawicieli życia gospodarczego, politycznego i kulturalnego.

Jego wspaniałe rezultaty i odkrycia pragniemy kontynuować w ramach Collegium Leonardinum – elitarnego dwujęzycznego liceum ogólnokształcącego.

Siedzibą Collegium są Lenartowice, urokliwa miejscowość położona zaledwie 25 km od wrocławskiego Rynku, o której wzmianki pochodzą już z XIV wieku. Nazywała się wtedy Lenarthowitz, wieś św. Lenarta, czyli inaczej św. Leonarda. Dziewiętnastowieczny pałac Lenartowice jest dzisiaj siedzibą Collegium Leonardinum.


Collegium Wratislaviense

Kampus Lenartowice i pensjonat


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij