pl en

Kadra akademicka

W Collegium Leonardinum bardzo poważnie traktujemy to, co jest sensem edukacji: spotkanie kogoś, kto posiada unikalną wiedzę, mądrość i pasję do dzielenia się nią z kimś, kto pragnie tą wiedzę chłonąć.

Poza doskonałym przygotowaniem akademickim oczekujemy, aby kadrę Collegium tworzyły ciekawe osobowości, które zapalą naszych uczniów do zgłębiania wiedzy i rozwoju osobistego. Kładziemy duży nacisk na piękną relację mistrz – uczeń. Jest ona kluczem do sukcesów w świecie sztuki czy sportu, chcemy, aby również wspierała rozwój uczniów Collegium na polu naukowym. Od wykładowców i tutorów Collegium Leonardinum wymagamy, aby podejmując pracę nad własnym doskonaleniem, stawali się inspirującymi wzorami osobowymi dla uczniów.

Wszyscy wykładowcy oraz tutorzy Collegium Leonardinum są certyfikowani i superwizowani przez Collegium Wratislaviense – wiodącą w Polsce instytucję kształcącą profesjonalnych tutorów.

Prof. Tadeusz Luty
rektor-senior Politechniki Wrocławskiej oraz honorowy przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich
Szkół Polskich. Były członek zarządu European University Association. Visiting professor licznych uczelni zagranicznych m.in., w USA, Francji i Japonii. Członek Rad Naukowych Instytutu Fizyki Molekularnej PAN i Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN oraz Komisji Etyki w Nauce PAN. Członek Academia Europaea. Współtwórca Wrocławskiego Centrum Akademickiego. W Collegium prowadzi wykłady mistrzowskie z fizykochemii oraz zasiada w Radzie Collegium.
Piotr Czekierda
Rektor
Uniwersytet Wrocławski, IESE Business School, Instytut Badań Literackich PAN, Centre for Leadership, politolog i filozof. Rektor Collegium Leonardinum, prowadzi zajęcia i tutoriale z przywództwa osobistego. Marzy o sukcesach koszykarskiej drużyny Lwice Lenartowice.
Agnieszka Pasek
Uniwersytet Wrocławski, kulturoznawstwo, Journalism and Social Communication, Uniwersytet Jagielloński, Filmoznawstwo i Wiedza o Nowych Mediach. Obecnie zaangażowana m.in. w projektowanie innowacji w biznesie. W Collegium prowadzi zajęcia ze sztuki i nowoczesnych technologii. Instruktorka żeglarstwa, uwielbia górskie trekkingi.
Dr Tomasz Daroszewski
Uniwersytet Wrocławski, University Cardenal Herrera w Walencji, doktor nauk społecznych i iberysta. W Collegium prowadzi zajęcia i tutoriale z nauk społecznych i języka hiszpańskiego. Podróżnik i kapitan jachtowy.
Jacek Rzempołuch
Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, wokalista i instrumentalista, menedżer kultury. W Collegium prowadzi zajęcia i tutoriale w ramach programu muzycznego. Poza muzyką klasyczną (występował m.in. w Royal Albert Hall) koncertuje też z zespołem rozrywkowym.
Dr Marek Mutor
Uniwersytet Wrocławski, polonista i historyk. Szef Narodowego Centrum Kultury w latach 2006-2007. Twórca państwowych programów patriotycznych i Centrum Historii Zajezdnia, którego jest dyrektorem. W Collegium prowadzi seminarium z historii współczesnej.
en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij