pl en

Etos i Misja

Misją Collegium Leonardinum jest wykształcenie silnych, świadomych siebie, dojrzałych młodych ludzi, którzy będą umieli zrealizować swój osobisty, piękny projekt życiowy.

Godło Collegium Leonardinum jest kwintesencją tego, co proponuje nasze liceum, wyraża etos, cele, wskazuje kierunki. Łagodna lwica zwracająca się w kierunku perły jest symbolem siły, partnerstwa i opiekuńczości. Perła to klejnot, który odzwierciedla naturalne piękno, wartość i trwałość. Jest także metaforą czegoś najcenniejszego, do czego w życiu dążymy. Widoczne w tle, zachęcające do wędrówki trzy wzgórza to symbole, które nas inspirują: Akropol, czyli harmonia i piękno świata klasycznego, Golgota, czyli miłość i oddanie, oraz Mt. Whitney – góra wyrażająca świat pełen wyborów, obietnic i możliwości.

Collegium Leonardinum nawiązuje do tradycji Collegium Nobilium, którego uczniami były dzieci szlachty, a zadaniem szkoły było m.in. kształcenie młodego pokolenia Polaków tak, by było przygotowane do wzięcia odpowiedzialności za losy kraju i budowanie naukowej, kulturalnej, politycznej i gospodarczej elity Rzeczpospolitej.

Istotną ścieżką rozwoju uczniów Collegium Leonardinum jest formowanie charakteru, przygotowanie i zachęta do angażowania się w przyszłości w sprawy publiczne, opartego na wierności wpojonym wartościom i skuteczności działania.

Collegium Leonardinum opiera swoje podejście do rozwoju na czterech filarach, które zdefiniowaliśmy w trakcie naszego dziesięcioletniego doświadczenia edukacyjnego: doskonałości akademickiej, rozwoju charakteru, spersonalizowaniu podejścia oraz wspólnocie zbudowanej na wsparciu i przyjaźni.

Chcemy, aby kierunek tych działań wyznaczały trzy kluczowe dla nas wartości: DOBRO PRAWDA PIĘKNO bonum, verum, pulchrum    

Jako zespół Collegium Leonardinum staramy się żyć wedle głoszonych przez nas wartości, i to czyni nas autentycznymi w ich przekazywaniu. Wspólne zaangażowanie w realizację tych ideałów wzmacnia naszą wspólnotę i odzwierciedla się w pięknym stylu życia w Collegium Leonardinum, który pragniemy przekazać naszym uczniom i ich rodzinom.

Wierzymy, że unikalne połączenie tego, co w edukacji ponadczasowe, z twórczym i pełnym optymizmu podejściem do nowoczesności, pozwala nam tworzyć polską szkołę dla świata.


7 faktów o Collegium Leonardinum – zobacz nasz film


en pl
Zadzwoń Powrót na górę stronę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej
Zamknij